Každý z nás se může někdy dostat do finančních potíží. Někdo vlastní nezodpovědností, někdo třeba jen souhrou náhod a okolností. Každopádně to není nic příjemného, a už vůbec ne v případě, když jsou vaše dluhy již ve fázi exekuce nebo snad i exekuční dražby. Pokud máte nějaký byt, dům či jiný nemovitý majetek, může Vás napadnout varianta prodeje a zaplacení dluhů, ale s nemovitostmi zastavenými exekucí nelze bohužel nakládat čili je ani prodat. Takže si budete chtít někde půjčit. Jako první by Vás možná napadlo jít pro půjčku do své banky, avšak zanedlouho zjistíte, že všechny banky mají vůči klientům se záznamem v registrech dlužníků stejně odmítavý postoj.

Mohlo by se zdát, že nemáte jinou variantu, než čekat až dojde k exekuční dražbě, během které Váš majetek exekutoři rozprodají zájemcům za zlomek skutečné ceny a doufat, že to bude stačit alespoň na pokrytí všech vašich dluhů.

Naštěstí je tu ještě jedna varianta, a to oslovit některou z nebankovních společností, pro kterou není negativní záznam v registrech překážkou a je schopna vaše dluhy a exekuce zaplatit a tím Vám umožnit řešit situaci dál ať již postupným splácením nebankovního úvěru a třeba následným přeúvěrováním bankovní hypotékou jakmile budete během několika let vymazání z registru dlužníků či tržním prodejem vašich nemovitostí za co nejvyšší možnou cenu a uhrazením všech dluhů z kupní ceny.

Nebankovních společností je celá řada a ne všechny mají při své činnosti dobré úmysly, proto je nutná velká obezřetnost, abyste svou důvěru nevložili do rukou jedné z těch společností, které problematickou situaci klientů dokáží zneužít ve svůj prospěch a klienty tak připravit i o zbylý majetek a finance.